Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Nie licząc kilku wyjątków, mrówki z tej kategorii nie nadają się dla początkujących. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś się decydować na produkt z tej kategorii, skontaktuj się ze mną przed zakupem. 

Mrówki inwazyjne lub potencjalnie inwazyjne to takie, które mogą wyrządzić spore szkody w naturze w przypadku ucieczki. 

Mrówki synantropijne to takie, które dostosowały się do życia z człowiekiem i po ucieczce mają szansę przeżyć w mieszkaniu, szklarni itp. 

Mrówki inwazyjne i synantropijne

Decydując się na hodowlę gatunku inwazyjnego lub synantropijnego, warto dobrze przemyśleć zakup. Na ten moment uznaje się, że z gatunków inwazyjnych, w Polsce problemy mogą sprawić jedyne Solenopsis invicta, Lasius neglectus i Linepithema humile, które są dość odporne na przymrozki. Teoretycznie jednak nie można wykluczyć możliwości zasiedlenia się u nas dowolnego innego gatunku inwazyjnego. Jeśli z kolei chodzi o gatunki synantropijne, takie jak Monomorium pharaonis, musisz liczyć się z tym, że kolonia licząca wiele tysięcy robotnic może osiedlić się w domu, a jeśli mieszkasz w bloku, może rozpocząć ekspansję i stać się utrapieniem nie tylko dla Ciebie, ale i dla sąsiadów - znane są nawet przypadki, w których mrówki tego gatunku przechodziły rurami kanalizacyjnymi do innych bloków. W dzisiejszych czasach pozbycie się mrówek tego typu nie jest trudne, ale może być kosztowne. Ucieczki zdarzają się nawet doświadczonym hodowcom, dlatego zawsze musisz zakładać, że następna może zdarzyć się Tobie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl