MENU
Produkt dnia
Messor barbarus
Messor barbarus

29,90 zł

Camponotus nicobarensis
Camponotus nicobarensis

59,90 zł

Oecophylla smaragdina
Oecophylla smaragdina

144,90 zł

Zestaw Dla Isopodów Super Refill
Zestaw Dla Isopodów Super Refill

29,90 zł

szt.
Camponotus angusticollis
Camponotus angusticollis

349,90 zł

szt.
Hogna maderiana
Hogna maderiana

39,90 zł

szt.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Odkryj fascynujący świat skakunów w naszym sklepie! Szukasz egzotycznego zwierzaka, który zachwyci Cię swoim wyglądem i temperamentem? Trafiłeś/aś w dobrą kategorię :). Oferujemy szeroki wybór słodkich pająków jakimi są skakunowate. Znajdziecie tu oferty z różnymi rozmiarami, kolorami i gatunkami. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym terrarystą, czy dopiero zaczynasz i szukasz skakunów dla początkujących, na pewno znajdziesz coś dostosowanego do siebie.

Skakuny

Hodowla skakunów to niezwykłe doświadczenie, zwierzęta te zachwycają i potrafią wyleczyć z lęku do pająków. Ich charakterystyczne cechy to:

  • Duże, kolorowe oczy: Skakuny posiadają osiem oczu, z których cztery są duże i wyraźnie widoczne. Dzięki temu doskonale widzą otoczenie i potrafią oceniać odległości, w powiększeniu wyglądają dzięki temu bardzo uroczo.
  • Imponujące zdolności skakania: Skakuny, jak sama nazwa wskazuje, potrafią skakać na duże odległości dzięki grubym, mocnym i silnie umięśnionym odnóżom. Czasem ich skoki wynoszą nawet kilkadziesiąt centymetrów, co dla pająków osiągających od 2 do 12 milimetrów (nie licząc kilka wyjątków) jest dość imponujące. Skakanie jest ich głównym sposobem poruszania się i ucieczki przed drapieżnikami. Podczas skoku używają pojedynczej nitki jak bungee, żeby w razie niepowodzenia móc wrócić do miejsca, z którego skoczyły.
  • Jest to najliczniejsza rodzina pająków: na całym świecie jest blisko 6000 gatunków oraz blisko 600 rodzajów skakunów!
  • Skakuny potrafią tańczyć!: w celu uwodzenia samicy, przyszłej partnerki samce wykonują różne finezyjne i skomplikowane ruchy co przypomina taniec.
  • Jest to słabo zbadany dział terrarystyki: badania nad tymi zwierzakami prowadzone są cały czas, ale wciąż mało wniosły konkretnych publikacji, dzięki czemu własne doświadczenie i obserwacje hodowców mogą wnieść dużo do tego działu terrarystyki. W 2020r dr Daniela Roessler stwierdziła, że skakuny mogą spać, a nawet śnić. Jest jeszcze mnóstwo teorii, które pokazują wyjątkowość tych pająków. 
  • Słaby jad - skakuny dysponują bardzo słabą siłą jadu, który w żaden sposób nie zagraża człowiekowi.
  • Skakuny to najbardziej inteligentne stawonogi - mają one o wiele lepiej rozwinięty układ nerwowy od ptaszników, z dużym zwojem nerwowym zajmującym około 25% objętości głowotułowia

 

W niedalekiej przyszłości rozszerzymy naszą ofertę o akcesoria do hodowli skakunów, takie jak terraria, podłoża, czy kryjówki, które zapewnią Twoim nowym pupilom idealne warunki do życia. Dodatkowo, wprowadzimy podkategorie umożliwiające łatwiejsze odnalezienie ich na stronie odpowiednio do poziomu doświadczenia hodowcy, mały pokarm dla skakunów dostosowany do ich wielkości, jak również podział na kontynenty, z którego pochodzą te fascynujące stworzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl