MENU
Produkt dnia
Messor barbarus
Messor barbarus

29,90 zł

Camponotus nicobarensis
Camponotus nicobarensis

59,90 zł

Oecophylla smaragdina
Oecophylla smaragdina

144,90 zł

Zestaw Dla Isopodów Super Refill
Zestaw Dla Isopodów Super Refill

29,90 zł

szt.
Camponotus angusticollis
Camponotus angusticollis

349,90 zł

szt.
Hogna maderiana
Hogna maderiana

39,90 zł

szt.
Jak przygotować exhaustor? 0
Jak przygotować exhaustor?

W przyszłości pojawi się tu cała instrukcja ze zdjęciami po kolei, na ten moment pod naporem pytań wrzucamy jak najszybciej poradnik wideo plus bardzo krótki opis tego narzędzia i listę potrzebnych do jego wykonania rzeczy. 

 

Do czego służy exhaustor?

Exhaustor to narzędzie umożliwiające zasysanie różnych drobnych rzeczy do pojemnika. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, proste w wykonaniu i przede wszystkim bardzo tanie. Nie wyobrażam sobie pracy z owadami bez exhaustora. Można nim odławiać mrówki czy inne drobne żyjątka jak np. muszki, skoczogonki. Można nim sprzątać arenę, odławiać poczwarki do boostowania innych kolonii i tak dalej. 

 

Co będzie potrzebne?

1. Przede wszystkim pojemnik. Może to być butelka (najlepiej z szeroką zakrętką), strzykawka, słoik z plastikową zakrętką.

2. Krótszy wężyk. Długość koło 15-20 cm wydaje się być najwygodniejsza. Szerokość od 16mm dla dużego exhaustora do 6mm dla exhaustora ze strzykawki. Czym szerszy, tym lepsze ssanie.

3. Dłuższy wężyk, ten wsysający owady do środka. To już bardzo indywidualna kwestia, ja preferuję koło 60 cm. 40-100 cm powinno być ok, pamiętajcie, że łatwiej skrócić niż zamienić na dłuższy. Czym dłuższy wężyk, tym wygodniej nim celować, ale trzeba wessać więcej powietrza, żeby mrówka przeleciała całą długość. Szerokość od 12 do 6 mm. Czym szerszy wężyk, tym większą ma przepustowość i ciężej go zapchać. Z drugiej strony czym cieńszy, tym lepsze ssanie. Ja preferuję 10 mm do dużych exhaustorów do pracy na dworze, 8 do dużych do pracy w domu i 6 do małych. 

4. Filtr. Najprościej i najszybciej jest użyć małego kawałka waty, ale też dość szybko się zużywa. Możecie kombinować z gąbką, kawałkiem rajstopy, co Wam przyjdzie do głowy. Musicie potestować, co Wam przypasuje. 

5. Kawałek taśmy do zaklejenia filtra. 

6. Narzędzie do wypalenia lub wywiercenia dziur pod wężyki. Ja preferuję lutownicę, ale można sobie poradzić śrubokrętem, ostrymi nożyczkami, nożem i pewnie dziesiątkami innych narzędzi. 

 

Jak wykonać exhaustor? Na razie zostawiam Was z poradnikiem wideo, ale w przyszłości porobimy też zdjęcia i je tu wrzucimy. 

 

KLIK

 

Parę dodatkowych rad.

1. Wychodząc z exhaustorem w celu łapania mrówek, polecam wziąć kawałek waty i taśmę, żeby móc zrobić nowy filtr jak stary się zepsuje.

2. Warto mieć przy sobie 2 exhaustory. Niektóre mrówki mocno plują kwasem, możecie używać drugiego, póki pierwszy nie wywietrzeje i tak na przemian. 

3. Przy wciąganiu mrówek starajcie się je zasysać z takiej odległości, żeby mrówka się zasysała, a piasek nie - oszczędzajcie płuca, filtr nie ma skuteczności 100%.

4. Przy łapaniu mrówek plujących kwasem, najlepiej jest wrzucić do butelki trochę mokrego piasku czy ziemi, kwas idzie w ziemię a nie w płuca. Różnica jest ogromna."

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl